Kaip valyti medines žaliuzes?

2023-04-20

Patarimai

Medinės žaliuzės yra elegantiškas bet kurių namų puošmenos elementas. Tačiau jose lengvai kaupiasi dulkės ir nešvarumai, o jų valymas gali būti nelengva užduotis. Šiame straipsnyje aptarsime veiksmus, kurių galite imtis, kad veiksmingai išvalytumėte medines žaliuzes jų nesugadindami.

Kaip valyti medines žaliuzes?

Žaliuzių valymas nuo dulkių

Pirmasis žingsnis valant medines žaliuzes – pašalinti bet kokias palaidas dulkes ar nešvarumus. Tai galite padaryti naudodami plunksnų dulkių šluostę arba minkštą šluostę. Dulkes nuo žaliuzių valykite švelniai, kad nepažeistumėte subtilių lamelių. Taip pat galite naudoti dulkių siurblį su minkštu šepetėlio antgaliu, kad išvalytumėte tarp skersinių.

Žaliuzių plovimas švelniu tirpalu

Pašalinę dulkes, galite pradėti valyti žaliuzes švelniu tirpalu. Kibire sumaišykite kelis lašus indų ploviklio su šiltu vandeniu. Į tirpalą įmerkite minkštą šluostę arba kempinę ir išskalaukite, kol ji bus vos drėgna. Tada švelniai nuvalykite kiekvieną skersinį nuo viršaus iki apačios. Nenaudokite per daug vandens, nes dėl to mediena gali deformuotis arba pakeisti spalvą.

Žaliuzių plovimas

Išvalius žaliuzes tirpalu, laikas jas nuplauti. Švarią šluostę ar kempinę įmerkite į švarų vandenį ir išskalaukite. Tada dar kartą nuvalykite kiekvieną skersinį, kad pašalintumėte muilo ar kitos specialios chemijos likučius.

Žaliuzių džiovinimas

Išplovus žaliuzes svarbu jas kruopščiai išdžiovinti, kad vanduo jų nepažeistų. Švaria, sausa šluoste ar rankšluosčiu nuvalykite kiekvieną skersinį ir pašalinkite likusią drėgmę. Palikite žaliuzes atidarytas, kol jos visiškai išdžius. Nelaikykite žaliuzių tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes dėl to mediena gali deformuotis arba įtrūkti.

Žaliuzių atnaujinimas

Jei medinės žaliuzės atrodo pasenusios ar „pavurgusios”, galite jas atnaujinti medžio alyva ar poliruokliu. Užtepkite nedidelį kiekį ant minkštos šluostės ir nuvalykite kiekvieną skersinį. Tai padės apsaugoti medieną ir grąžins jai natūralų blizgesį.

Apibendrinant galima pasakyti, kad medines žaliuzes reikia valyti švelniai. Laikydamiesi pirmiau aprašytų veiksmų, galite išlaikyti medines žaliuzes švarias ir atrodančias kaip naujos. Nepamirškite reguliariai valyti dulkes nuo žaliuzių, kad nesikauptų purvas ir dulkės, o valydami nenaudokite aštrių cheminių medžiagų ar per didelio vandens kiekio. Šiek tiek rūpesčio ir dėmesio, medinės žaliuzės ilgus metus puoš jūsų namus grožiu ir elegancija.